LKAB "Klaipėdos Smeltė" vėtrungė

Spausdinti Į pradžią

1844 metais, siekiant sėkmingai kontroliuoti žūklę, prie Kuršių marių išsidėsčiusiems žvejų kaimeliams buvo priskirti simboliniai vietovių ženklai, kuriuos žvejai privalėjo išsikelti ant savo valčių stiebų. Ilgainiui identifikacinius vietovių ženklus imta puošti įmantriais medžio raižiniais. Taip gimė laivų vėtrungės – unikalus ir analogų pasaulyje neturintis lietuviškas pajūrio atributas.

LKAB „Klaipėdos Smeltė“, išsidėsčiusi didžiausio Klaipėdos priemiesčio – Smeltė (Schmelz – istorinis identifikacinis ženklas – raudonos ir baltos spalvos juostos) teritorijoje, sukūrė savo vėtrungę, kurioje atspindėta ir senojo žvejų kaimelio praeitis, ir bendrovės veiklos istorinis kelias bei ateities vizija.

Priešvėjinėje dalyje (vėtrungės rodyklė) vaizduojami tradiciniai etnografiniai ženklai: saulė, žvaigždės, šviesa, ugnis ir žemė. Šie ženklai integruoti į kvadratus ir simbolizuoja tvarką ir darną. Virš vėjo rodyklės – trys augančios bangos, simbolizuojančios įmonės augimą ir drąsą. Tinklas, būrinis laivelis, žuvelės simbolizuoja bendrovės istorines sąsajas su žuvininkyste bei verslo ryšius su partneriais per jūrą.

Vidurinėje dalyje (vėtrungės karūna) – bendrovės logotipas, integruotas į istorinį paveldo objektą – vėjo malūną. Aplink malūną esantis ratas simbolizuoja tęstinį krovinių gabenimą geležinkeliais. Iš rato kyšantys smaigaliai – vėjų rožė (Šiaurė, Rytai, Vakarai).

Pavėjinėje dalyje senoviniais simboliais (baidokas – plokščiadugnė burvaltė, kurėnas, paukštis, sielininkas)  vaizduojama dabartinė bendrovės veiklos kryptis – tarptautinis konteinerių paskirstymo centras – konteineriai atplukdomi tarpkontinentiniais konteinervežiais, vėliau perkraunami į mažesnius laivelius ir plukdomi į kitus uostus. Pavėjinės dalies pabaigoje vaizduojamas „šaldytuvas“ ir senasis bendrovės logotipas. Paskutinis akcentas paukščiai – žemės ir jūros ryšininkai, nuolat besisukantys „Klaipėdos Smeltės“ terminale.

Vėtrungė

Faktai apie kompaniją

Bendra krovinių apyvarta 2017 m. – 2,99 mln. tonų.

2017 m. perkrauta konteinerių – 180.094 TEU.

Darbuotojų skaičius apie 300.

Maks. leistina laivų grimzlė – 13,4 m.

Krantinių ilgis – 1,4 km.

Bendrovės teritorijos plotas – 40,8 ha.

Naujienos

2019-02-04

Sausio mėn. krovos rezultatai

Š. m. sausio mėn. LKAB „Klaipėdos Smeltė“ konteinerių terminalas iš viso perkrovė 37.051 TEU.

Visos naujienos

Kodėl mes?

Sėkmingai pritaikome 70 metų patirtį versle.

Esame veržlaus tarptautinio konteinerių terminalų tinklo dalis.

Dirbame klientui.

Gerbiame kliento verslo interesus.

Esame tolerantiški ir atviri idėjoms.

Nuolat mokomės ir tobulėjame.

Klientai apie mus

„Klaipėdos Smeltė“ labai veržli, sugebanti klientui pasiūlyti nestandartinius sprendimus. Tikri profesionalai. Todėl su šia kompanija malonu ir bendradarbiauti, ir bendrauti.

UAB „CIS Cargo“ (tarptautinė logistikos kompanija),
Direktorė Violeta Vlasovienė

Turite klausimų?

Pardavimai +370 46 496 247
                    +370
46 496 332

Dispečerinė +370 46 496 344